+90(535)363 72 93 +90(535)363 72 93

Otopark Temizliği

Araçları park etmek için hizmet veren alanlarda, dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri temizliktir. Araç yolları ve park alanları temiz olmalıdır ki, kullanıcılar aldıkları hizmetten memnun kalsınlar. Yapım sonrasında otoparklar çok iyi temizlenmelidir. Zemindeki harç, boya, kir, toz gibi maddeler arındırılmalıdır. Rutin temizlik yapılırken kalıcı kirlerin oluşmaması için özen gösterilmelidir. Temizliğin belli aralıklarla ve düzenli olarak yapılması, otopark kullanıcıları açısından önemlidir. Temiz bir park alanı daha rahat ve sağlıklı kullanılır.

Otopark Zemin Temizliği

Dönemsel olarak ortaya çıkan temizlik ihtiyacı zamanında giderilmelidir. Özellikle zeminde bulunan işaretlerin kaybolmaya başlaması, detaylıca temizlik gerektirdiğini gösterir.

Zemin temizliğinde insan gücünden yararlanıldığı gibi, daha çok temizlik makinelerinden yararlanılır. Profesyonel temizlik makineleri aracılığıyla, kısa sürede daha iyi sonuçlar elde edilir. Bu makineler pratik ve hızlıdır. Varsa otopark temizlik görevlileri, zeminlere atılan çöpleri mutlaka toplamalılar ve belirli aralıklarla yerdeki tozları yok etmelidirler. Araç ve otopark kullanıcılarının dikkat ettiği bir diğer husus; su birikintileridir. Zeminde oluşan su birikintileri araçlara zarar vermemek adına ortadan kaldırılmalıdır. Birikintinin sebebi araştırılıp, oluşmaması için gerekli çalışma yapılmalıdır.

Otopark işletmecileri zemin temizliğine ayrıca önem vermelidirler. Zemin en çok dikkat çeken yerdir. Aynı zamanda tozlu ve kirli bir alandan geçen araç, tozun havaya karışmasıyla birlikte hava kirliliğine sebep olur. İnsanlar temiz alanlara araçlarını park etmeyi tercih ederler.

Kapalı Otopark Temizliği

İnsan ve araç sayısındaki yükseliş ile birlikte, park alanları da çoğalmış durumdadır. Kapalı otoparklar genellikle çok katlıdır. Araç kapasitesinin fazla oluşundan dolayı, daha çok tercih edilirler. Haliyle bu alanların temizlik ihtiyaçları da fazladır. Kapalı otoparklardaki merdiven, levha, tabela, ışıklandırma, zemin, merdiven, asansör, duvar vb. yerler düzenli olarak temizlenmelidir.

Günlük olarak; yerlerde bulunan çöpler toplanmalı ve zeminde oluşan toz kalıntıları yok edilmelidir. Araçlarını park eden insanlar merdiven ya da asansörü kullanırlar. Temiz alanlardan geçmek isterler. Merdiven ve asansör süpürülüp temizlenmelidir. Tabii ki profesyonel temizlik makinelerini kullanmak kolaylık sağlayacaktır.

Belirli aralıklarla otopark içerisindeki levhaların tozu silinmelidir. Tozlanmış bir levha gözden kaçabileceği gibi, hataya da sebep olabilir. Otopark içinde ve dışında bulunan tabela ve ışıklandırmaların da aynı şekilde temizliğine dikkat edilmelidir. İç ve dış duvarlar gerektiğinde silinmeli veya yeniden boyanmalıdır.

Alanın daha iyi kullanılması ve işletmenin tercih edilebilirliği açısından, temizlik önemli bir faktördür.