+90(535)363 72 93 +90(535)363 72 93

Dezenfekte Hizmeti

Arıcan Temizlik olarak en iyi dezenfektan ürünleri kullanarak, kullanılarak gerçekleştirdiğimiz ortam dezenfeksiyon hizmeti ile açık ve kapalı tüm alanların sterilize edilmesini sağlıyoruz. Ortamları her türlü mikrop ve virüs istilasından korumak için kullanılan dezenfeksiyon hizmetlerimiz ortalama 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

İdeal dezenfektan nasıl olmalıdır ?

 • Nötral pH’da suda çözülmeli
 • Renksiz ve kokusuz olmalı
 • Stabil,herhangi pH’da aktif olabilmeli
 • Tüm mikroorganizmalara etkili olmalı
 • Toksik olmamalı
 • Malzemeye zarar vermemeli
 • Organik maddeler aktivitesini etkilememeli
 • Kullanımı kolay olmalıdır

  Dezenfeksiyon & Koronavirüs

  Özellikle yaşam alanlarında bulunan eşyaların dokuları gereği mikroplar ve bakteriler tarafından tutulup, bakteri üremesine uygun yapıda olduğu bilinmektedir. Bu eşyaların dokularında derinlemesine gerçekleştirilen temizlik ve hijyen işlemleri kaba tabiri ile dezenfeksiyon olarak adlandırılabilmektedir. Son dönemde toplumsal alanlarda insanların sağlık durumlarını tehdit eden bakteri ve virüs kaynaklı problemlerin giderek yaygınlaşması ile birlikte insanlar, “Dezenfeksiyon nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını araştırmaktadır.


  Dezenfeksiyon işlemlerinin öncelikle alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü ancak bu sayede hijyen işlemlerinin uygulandığı alanın veya eşyaların gönül rahatlığı ile mikrop ve bakterilerden arındırılmış olduğu söylenebilmektedir. Dezenfeksiyon firmaları arasında dikkatleri üzerine çekmeyi başaran şirketimiz, sahip olduğu birinci sınıf kalitedeki temizlik araç ve gereçlerinin yanı sıra uzman ekibiyle de sektörde öne çıkmayı başarmaktadır.


  Tüm dünyada pandemi haline gelen yeni tip koronavirüsü salgını sebebiyle, dezenfeksiyon ile hijyen hizmetlerinin yaşamınızda ne kadar önemli olduğu bir kez daha kanıtlanmıştır. On binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüsü ile mücadelede insanların hem bireysel hem de kolektif bir bilinçle yerine getirmesi gereken en büyük sorumluluk, muhakkak ki hijyen koşullarına dikkat etmektir.


  Bilindiği üzere yeni tip koronavirüsün, hasta ile doğrudan temas halinde bile çok hızlı bir şekilde yayılım gösterdiği sık sık hatırlatılmaktadır. Özellikle topluluk halinde olan insanların bir araya geldiği kamusal alanlarda, toplu taşıma araçlarında, nakliye ile kargo hizmetlerinde, mağazalarda, restoranlarda, kafelerde ve bunlar gibi daha pek çok yaşam alanında hijyen koşullarına mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi halde dezenfeksiyon işlemleri bakımında yeterinde önem verilmemiş alanlarda insanlar arasında koronavirüs yayılımının çok hızlı bir şekilde devam ettiğini sağlık alanında uzmanlar da yaptıkları uyarılarla belirtmektedir.